Главная » Статьи » Наука » Интернет

Google Plus змінює уявлення про Інтернет


Розробники завжди неохоче погоджувалися з тим, що Google Plus – просто ще одна соціальна мережа. Новий сервіс поступово отримує все більше уваги від Google, що, у свою чергу, впливає на інтернет-простір.

Десятого січня в компанії представили новий механізм пошуку, персоналізацію результатів. Зараз, набираючи в пошуковій системі "Лас-Вегас”, отримуєш величезний список готелів, інформацію Google Map, посилання на сайти про місто. Але в майбутньому результати пошуку міститимуть, в основному, сторінки Google Plus: скажімо, якщо побував ваш друг на Міжнародній виставці електроніки, то при запиті "CES” (International Consumer Electronics Show), ви побачите, в першу чергу, його фотографії із смартфонами і телевізорами, – пише Мет Розофф (Matt Rosoff).

І це тільки початок. Джейсон Кінкейд (Jason Kincaid) на TechCrunch відмічав, що у Google є ще багато проектів, що містять персональні дані користувачів: Google Docs (документи), Gmail (контакти і календарі), Google Music (плейлисты) і т. д.

У 2011 Google багато критикувався за те, що пошук став менш релевантним і часто видавав спам-посилання. Розробники Microsoft Bing навіть звинувачували Google в отриманні прибутку від таких недобросовісних посилань, оскільки багато хто з них вів на сайти з Google affiliate ads (партнерський маркетинг). Внаслідок цього, в компанії зробили декілька значних змін в алгоритмах пошуку – найбільш відомий з них називається "Panda”, – і в результаті багато сайтів втратили значну частину трафіку. Велику кількість так званих "content farms” з підозрілим змістом понесли великі втрати. У Google оголосили: ці зміни свідчать про поліпшення пошукової системи і її релевантности.

А тепер уявіть, що станеться, коли Google Plus і інші "соціальні” сервіси Google (перераховані вище Gmail, Google Music і т. д.) стануть пріоритетними компонентами пошукового алгоритму. Все більше і більше результатів пошуку направлятимуть нас на персональні сторіночки користувачів, а не на сторонні сайти. Що це означає?

1. Забудьте про SEO. Несподівано в грі з пошуковою оптимізацією (SEO) поміняються правила. Замість того, щоб шукати способи просувати свої сайти в пошукових системах, компаніям доведеться навчитися притягати користувачів, що розміщують інформацію про них на Google Plus. Це, безумовно, погана новина для SEO – орієнтованих компаній, але приємна звістка для стартапов типу Lithium, зосереджених на соціальному маркетингу.

2. Google отримає більший дохід. Як нещодавно відмітив інтернет-аналітик Том Форемскі (Tom Foremski) на ZDNet, в 2010 році дохід Google від сторонніх рекламодавців ріс швидше, ніж дохід від власних сайтів пошукового гіганта. У 2011 ця тенденція змінилося. Форемскі вважає, що якраз через оновлені алгоритми пошуку (таких, як "Panda”) користувачі стали частіше відвідувати основні сторінки бренду, на відміну від сторінок маркетингових партнерів Google. Керівництво Google зберігає усі прибутки від реклами, розміщеної на його основних сайтах, що добре для бізнесу Google, але не дуже – для партнерів. Просуваючи "персональніші” дані у своїй пошуковій системі, Google ускладнює життя партнерів в пошуковому просторі.

3. Приготуйтеся до обурення. При чергових змінах пошукового алгоритму Google представники усіх сторін приходять в обурення. Уявіть, що Google зробить так, що будь-яка стороння компанія майже не потраплятиме в перші результати пошуку. Деякі вже скаржаться в органи регулювання : генеральний директор Yelp Джеремі Стопплман (Jeremy Stoppelman) ще у вересні звернувся в Сенат США із цього приводу.

Іншими словами, під виглядом запуску клона Facebook, в Google фактично приступили до великомасштабної операції по підвищенню релевантности пошуку і прибутків компанії. Якщо Google це вдасться і уряд раптом не вирішить, що у Google є монополія на пошук і не підпорядкує компанію деяким законам, станеться дивний переворот усього інтернету.

За матеріалами: Business Insider

Источник: http://ekonomistoff.ru/google-plus-zminit-internet/
Категория: Интернет | Добавил: CITYPOST (23/01/2012)
Просмотров: 973 | Комментарии: 2 | Теги: google, Интернет | Рейтинг: 5.0/1
Подобные материалы:
Всего комментариев: 0
avatar