Главная » Статьи » Культура » История

На Подолі у Києві археологи розкопали "справжнє диво"
  У Києві, на Спаській, 35 предметів старовини XII століття лежать майже під ногами - усього на метровій глибині. Це справжнє диво, говорять археологи, і додають: другий сезон розкопок був дуже плідним. На цей раз на Подолі знайшли найдавніший торгово-ремісницький центр і немало унікального імпорту з Візантії і Скандинавії.

Але справжньою родзинкою колекції стали фігурки стародавньої гри тавлі. З нею проводили своє дозвілля наші пращури, говорить начальник Спаського археологічного загону Наталія Хомайко. Дошка і дрібні пішки - саме так виглядає давньоруська гра. Правила її нескладні і нагадують сучасну гру "в точки".

"Суть гри в тавлі полягає в тому, що існує два табори ворожих. Один табір короля, а другий табір - суперники. Так от табір суперника повинен оточити короля і таким чином його знищити. А король у разі перемоги повинен дістатися до одного з кутів дошки", - розповіла Наталія Хомайко.

Знайдені чотири фігурки тавлі зберігаються в музеї Центру археології Києва. Поряд з ними й інші знахідки: амфори, намисто, флакончики для парфумерії, скло, розписане золотом, і прикраси. Інші унікальні розкопки на Межигірській, 85 закінчилися тиждень тому. Територія у даний час закрита, тому що є приватною власністю. Але керівник археологічної експедиції Дмитро Шевченко показує здобуті там трофеї. Одним із найважливіших вважають останки корови, яким, за попередніми даними, близько восьми століть. Саме за ними фахівці зможуть точно встановити, до якого періоду належать знайдені предмети людської життєдіяльності, повідомляє Newsru.com.

Археологи говорять, що подільські розкопки унікальні, тому що завдяки їм вдалося визначити північну межу стародавнього Києва. Своєрідний частокіл, яким укріплювали межі міста, історики шукали ціле століття. "Саме тут, на цьому місті, знайшли стародавню дорогу до Кирилівського монастиря і це підтверджує той факт, що це територія дуже давня і тут був частокіл. Раніше ми думали, що частокіл знаходився на Юрківській, 3", - повідомив начальник ГУ охорони культурної спадщини Руслан Кухаренко.

Ще одна кумедна річ від археологів не така вже й давня. Це - імпортна сантехніка 1926 року. "Цікавий момент в історії Києва - 26 рік. Тут є клеймо іноземного виробництва - цей унітаз, що, до речі, свідчить про міжнародні зв'язки Києва, про те, що за часів НЕПУ місто жило навіть дуже непогано", - розповів молодший науковий співробітник Центру археології Києва Інституту археології НАН України Дмитро Шевченко.

Імпортна знахідка, безумовно, цікава, але остаточна мета археологів - наступного року дістати з-під землі трофеї Х сторіччя.Источник: http://www.for-ua.com/fun/2008/11/19/102459.html
Категория: История | Добавил: CITYPOST (19/11/2008)
Просмотров: 1685 | Комментарии: 3 | Рейтинг: 5.0/1
Подобные материалы:
Всего комментариев: 1
avatar
1 Sergty • 06:48:33, 04/04/2012
AFAICT you've coevred all the bases with this answer!
avatar